logo
A powerful architecture & Construction theme. Construct your website in the perfect Ratio.
Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil expetendis in mei. Mei an pericula

Сучасний офіс: 3 тенденції

Сучасний офіс – який він? Так чи нам потрібно окреме приміщення для роботи або достатньо смартфона? Як буде розвиватися ця сфера в майбутньому? Три актуальних сценарію облаштування робочого простору запропонували Едвард Барбер і Джей Осгербі, Костянтин Грчіч і Севіл Піч в рамках проекту Work – експозиції компанії Vitra на виставці Orgatec 2018.

«Спільний офіс»

Громадські простору – кафе, коворкінг, фойє готелів – перетворюються на тимчасові офіси для безлічі людей. Навіть в столах немає необхідності: люди займають м’які посадочні місця, оскільки працюють за планшетами, смартфонами або легкими ноутбуками. Зручний диван легко замінює робочий стіл. Дизайнери Едвард Барбер і Джей Осгербі виявили цей тренд, коли працювали над оформленням лондонського Ace Hotel.

«Так як ми багато подорожуємо, ми знаходимося в епіцентрі цієї тенденції, – розповідають Едвард Барбер і Джей Осгербі. – Неформальний характер, який стає все більш властивим для роботи, дозволяє їй відбуватися в аеропортах, кафе і громадських просторах, які в свою чергу формують уявлення про те, як ми хочемо працювати. Навіть великі компанії сьогодні відходять від розуміння працівника як “гвинтика системи соціального механізму”.

З наявністю мобільних технологій нам частіше потрібно місце, де можна ненадовго присісти, або ж зручне місце для спілкування. Робочу станцію чекає та ж доля, що і столову: вона зникає як архетип. Ми менше сидимо і більше пересуваємося, вирушаємо за кавою або йдемо з кимось поговорити – наші технології дозволяють нам робити все це без відриву від роботи. Ми помітили, що м’які посадочні місця в фойє Ace Hotel цілком використовуються для роботи; в той же час в більшості офісів поширеним явищем стають зони для перерв і неформальних робочих місць.

Меблів, розроблених спеціально для цього сектора, не існує. Ми почали працювати з формою дивана, намагаючись не позбавити його своїм втручанням можливості ситуативного використання. Soft Work для Vitra дійсно пропонує відмінне місце для роботи. Тут можна комфортно сидіти багато годин поспіль, можна підключити до мережі ноутбук і не потрібно тримати його на колінах. Ми усунули ряд проблем, пов’язаних з неформальною роботою на дивані. Вийшла модульна система м’яких меблів, елементи якої можна додавати на будь-якій стадії, що забезпечує високу функціональність ».

«Супергибкий офіс»

Ідеальний офіс – той, який готовий підлаштуватися під потреби користувача. Мобільні перегородки, штори-роздільники, меблі на коліщатках, штабельований стільці, багатофункціональні предмети дозволяють перетворити простір для різних цілей без зайвих зусиль, зберігши його впізнаваний стиль.

В такому офісі велика частина меблів забезпечена коліщатками, і її можна перемістити куди завгодно, аби вибудувати нові робочі ситуації в будь-який час і в будь-якому місці. Користувачам потрібен комфорт на базовому рівні з мінімумом необхідних налаштувань. Це спонукає рухатися, так як користувачів не зупиняє думка про надмірно складний механізм.

У великих офісах, де працюють сотні співробітників, закладено динаміку, яка виражається в постійній зміні складу команд: вони розширюються і скорочуються з плином часу в залежності від руху складових їх людей. Ситуативний характер роботи привабливий для багатьох нових та існуючих корпоративних культур. Мені цей підхід імпонує відсутністю помилкових претензій на «хороший смак». Хорошим столом послужить той, який опиниться під рукою, включаючи стіл для пінг-понгу або стільницю на козлах ».

«Корпоративний будинок»

Офіс – обличчя компанії і наочно відображає її сутність, цінності та амбіції. Гармонійне робоче середовище – це симбіоз архітектурних рішень, матеріалів, меблів та інших об’єктів. Воно пропонує співробітникам комфорт і широкі можливості для роботи, зустрічей і відпочинку. Невід’ємною частиною такого офісу стають громадські простори, розташовані як усередині (наприклад, обідня зона), так і зовні (парки, дворики, тераси).

Проектуючи офіси, я виходжу з ідеї гостинності; я прагну створити щось особисте, особливе, а іноді і несподіване, – каже архітектор Севіл Піч. – Працюючи з клієнтами, ми не обмежуємося тим, що лежить на поверхні, і прагнемо зрозуміти, що обумовлює заявлені ними цілі і чого їм дійсно потрібно досягти. Сучасні технології комунікації надають нам свободу працювати де завгодно і коли завгодно; яким чином ви працюєте і коли це відбувається, не має значення в середовищі, орієнтоване на результат. Обговорюючи з користувачами фактичний характер робочого середовища, ми знаємо заздалегідь, що у кожного конкретного відділу або команди є свої специфічні потреби.

Ми вважаємо, що варіативне середовище, що дає вибір, робить робоче місце комфортним, привабливим і надихаючим, воно формує почуття спільності, приналежності. При цьому мені не подобається, коли дизайнери розносять його компоненти порізно, перетворюючи інтер’єр в набір окремих елементів: тут у нас ряди столів, а тут у нас зони для відпочинку. Я вважаю за краще об’єднувати ці складові в якийсь колаж. Крім ділянок для робочих команд повинні бути представлені різноманітні місця для усамітнення, зв’язку з природою. Для мене робота на відкритому повітрі має особливу важливість, тим більше в країнах, де зима має яскраво виражений характер, – там хороша погода сприймається як велика цінність.

Не останню роль у створенні комфортного офісного середовища грає хороше кафе. Я завжди раджу клієнтам подбати про правильну їжу для співробітників або хоча б про чай з пирогом. Свіжозаварена кава завжди набагато приємніша, ніж напій з автомата. Такі деталі передають турботу, і люди це цінують. Багато проектів, над якими ми працювали, стали відправною точкою для значних змін в культурі організацій. Співробітники компаній відмінно бачать різницю і прямо говорять про це. Це завжди приємно спостерігати. Я дуже рада, що ми є частиною процесу змін або допомагаємо запустити цей процес ».

Підписуйтесь на новини
Будьте першими, хто отримає останні новини та ексклюзивний контент на свою пошту.
Підписатись
Ви зможете скасувати підписку в будь-який час.
close-link