logo
A powerful architecture & Construction theme. Construct your website in the perfect Ratio.
Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil expetendis in mei. Mei an pericula

10 знакових предметів Bauhaus

Прості геометричні форми, спрощені компоненти і особливе ставлення до кольору – 10 знакових предметів XX століття, створених дизайнерами Баухаус.

Wassily, Марсель Бройер Крісло Wassily, також відоме як стілець моделі B3, було спроектовано угорським дизайнером і архітектором Марселем Бройер в період між 1925-1926 роками. Бройер був натхненний велосипедним каркасом з трубчастої сталі і вирішив використовувати гнуті трубки для виготовлення меблів. Назва Wassily з’явилося на честь російського художника Василя Кандинського – друга Бройера і його колеги.

Дитяча колиска, Пітер Келер Німецький архітектор Пітер Келер розробив модель дитячої колиски для першої виставки Баухауса в Haus am Horn в Веймарі в 1923 році. Натхненням для Келера стала вийшла в 1911 році книга Кандинського про теорію кольору, де викладено його погляд на колір і вплив кольору на людей.

Шаховий набір, Йозеф Хартвиг Художник Йозеф Хартвиг розробив набір з 32 фігур в 1923-1924 рр. Використовуючи геометричні форми, автор спростив фігури, залишивши тільки елементи, необхідні для їх прямої функції. Він знищив всі релігійні і монархічні символи, які зазвичай використовувалися в шахах, щоб зробити гру ближче до сучасності.

Стілець Brno, Людвіг Міс ван дер Рое Розроблений архітектором Людвігом Міс ван дер Рое в 1929-1930, Brno також ілюструє принцип Баухауса – спрощення об’єкта до його основних елементів. Конструкція заснована на ідеї про те, що стільцю не потрібні чотири ніжки, коли можна використовувати один S-подібний стрижень для підтримки сидіння.

Чайник Tea infuser, Маріанна Брандт У 1924 році німецька художниця Маріанна Брандт взяла дизайн звичайного чайника і позбавила його будь-якого орнаменту. Розмір заварника всього 7 сантиметрів. Завдяки йому можна готувати чай будь-якої бажаної міцності.

Гардероб на роликах, Йозеф Поль Цей простий фанерний гардероб створений чеським дизайнером Йозефом Полем в 1929 році. Він став відомий завдяки своїй мобільності і компактності – шафу легко переміщати з допомогою роликів. Він був спроектований так, щоб дозволити людям легко зберігати речі в невеликих просторах і економити на покупці меблів для знімної квартири.

Крісло Barcelona, Людвіг Міс ван дер Рое Розроблене в 1929 році для Міжнародної виставки в Барселоні, крісло Barcelona має дві тонкі прямокутні подушки на сталевому каркасі. Спочатку рама з’єднувалася болтами, але пізніше її почали робити з нержавіючої сталі, що дозволило створити єдину безшовну конструкцію.

Світильник MT8, Вільям Вагенфельд і Карл Якоб Юкер Ця настільна лампа, спроектована Вільямом Вагенфельд і Карлом Якобом Юкер, стала відома як лампа Баухауса, яка втілює його ключові принцип – форма слідує за функцією. Світильник має просту геометричну форму, при цьому максимально економічний з точки зору матеріалів і часу виготовлення.

Дверна ручка, Вальтер Гропіус Модель від засновника Баухауса Вальтера Гропіуса була вперше введена в масове виробництво в 1923 році. Виготовлена з нікельованої латуні, дверна ручка промислового типу складається з циліндричного захвату і квадратного стрижня. Згідно компанії-виробнику Izé, ручка стала найбільш комерційно успішним продуктом, який виходив з Баухаус.

Столи Nesting, Йозеф Альберс Німецький художник Йозеф Альберс розробив цей набір, виступаючи в якості художнього керівника меблевої майстерні в Баухауса з 1926 по 1927 рік. Кожен стіл зроблений з твердого дуба і лакованого акрилового скла. Відомий своїми барвистими геометричними творами, Альберс застосував один і той же стиль до столів, надаючи кожному особливий колір.

 

Підписуйтесь на новини
Будьте першими, хто отримає останні новини та ексклюзивний контент на свою пошту.
Підписатись
Ви зможете скасувати підписку в будь-який час.
close-link