logo
A powerful architecture & Construction theme. Construct your website in the perfect Ratio.
Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil expetendis in mei. Mei an pericula

Технології в 2019: 10 головних трендів

Які технології вплинуть на нас в самому найближчому майбутньому? Про що ми будемо думати частіше і до чого змінимо ставлення?

Ще сто років тому німецький теоретик Торштейн Веблен запропонував термін «технологічний детермінізм»: будь-яка технологія може вплинути на людство радикальним способом і протягом дуже короткого терміну.

Датафікація і збір даних Культура месенджерів (whatsapp, telegram і ін.) і додатків вплинула на взаємини людей і буде впливати ще більше. Що б ми не робили, про що б не думали і не писали, все це залишає сьогодні свій цифровий слід. І, оскільки майже кожна наша дія зберігається і шифрується, додатки, аналізуючи звички, будуть пропонувати нам безпомилкові рішення – від нагадувань про час ланчу і тридцяти присіданнь до своєчасних покупок і оплати рахунків.

IOT (Internet of Things) – концепція простору, в якому все з аналогового і цифрового світів може бути поєднане, була сформульована в 1999 році. У 2008-2009 відбувся перехід від «Інтернету людей» до «Інтернету речей», тобто кількість підключених до мережі предметів перевищило кількість людей. Завдяки повсюдному поширенню бездротових мереж, появи хмарних обчислень, розвитку технологій межмашинної взаємодії «Інтернет речей» став поширюватися на промислові об’єкти. У 2018 році кількість датчиків і пристроїв Internet of Things (IoT) перевищила кількість мобільних телефонів. На побутовому рівні це означає: унітаз «з виходом в інтернет» перестав бути жартом. Пральні машини, сушарки, холодильники і дзеркала для ванних кімнат – 2019 рік стане роком, в якому Amazon і Google знайдуть свій шлях в будь-які мислимі пристрої. У майбутньому розробники планують вбудовувати голосові помічники в усе, що бачать: в автомобілі, телевізори або іншу побутову техніку.

AI. Штучний інтелект Збільшення нових технологічних можливостей у всіх областях викликано драматично збільшеної силою «комп’ютерного інтелекту». Підраховано, що потужність комп’ютерів в період з 1975 по 2015 щорічно збільшувалася приблизно вдвічі. У 2019 очікується вибух в області AI – штучного інтелекту, оскільки суперкомп’ютер виконує нові завдання набагато швидше і точніше людини. Процеси продовжать автоматизуватися, роботів буде все більше і вони стануть ще розумнішими.

Турбота про себе, а не про технології. Будинки стають все «інтеллектуальніші», а люди хапаються за девайси при пробудженні і відкладають смартфон тільки перед сном. Дослідники задаються питанням: чи здорова така ситуація сама по собі? Так, вже є віртуальна реальність, створена спеціально для кішок, але наскільки це необхідно, зручно і корисно? Експерти відповідають: ні. Не потрібно прагнути отримати від технологій ще більше … технологічних можливостей. Треба за допомогою технологій витягти поліпшене знання про самого себе. Не створювати в грі свій віртуальний двійник, а спробувати вивчити власне тіло. Встановити на смартфон додаток з програмою, що відстежує біоритми або, як не парадоксально, влаштувати за допомогою пристроїв цифрової детокс. Фронт робіт для дизайнерів на майбутнє – допомогти, завдяки новим технологіям, краще зрозуміти власне тіло.

«Дигітальноме» здоров’я. Технології стрімко впливають на наше самопочуття. Успіхи в електронному протезуванні вражають: сучасні роботоподобні кінцівки прості в установці і освоєнні, вони здатні імітувати дрібну моторику, аж до захоплення крихітних шматочків їжі. У прогнозистів виникає закономірне питання: а чи будемо ми мати потребу в тілі як такому? Безліч виробників зайняті розробкою комплектів VR, які служили б продовженням нашого мозку. Для звичайної людини це звучить як якась надмірність, але для мільйонів людей з обмеженими можливостями з’являється надія жити, якщо не повноцінною, то дуже до неї наближеною життям. Екзоскелети, керовані найменшим зусиллям тіла і думки; підтримують каркаси для тіла там, де в роботі потрібні додаткові зусилля – подібні досягнення скоро стануть доступні.

VR: цифрове замість матеріального. Один із трендів проголошує верховенство думки над матеріалом. Все більшу «вагу» будуть набирати речі, існуючі тільки в цифровому вигляді. Деякі фахівці вже охрестили це “другий цифровою революцією”. Електронний вигляд набуває все більша кількість речей: книги, музика, деякі фізичні об’єкти. Багато хто не готовий миритися з цим трендом. Особливо сильно дигіталізації пручаються дизайнери, зайняті випуском товарів для дітей: дітям важливо відчуття матеріалу, а маніпуляція з різними об’єктами сприяє гармонійному розвитку. Однак в інших сферах перехід на електронні дублікати несе більше плюсів: таким чином зберігається значний природний ресурс.

Марк Цукерберг прогнозує швидку заміну реальних об’єктів їх проекцією. Кому може знадобитися телевізор, коли можна надіти окуляри, всередині яких інша реальність. Навіщо потрібна шахівниця, якщо будуть окуляри з «доповненою реальністю» (augmented reality), в яких цю шахову дошку реалістично видно (поява таких окулярів, що виглядають як цілком звичайні, але з технологічними лінзами, глава facebook очікує протягом 5-7 років)

5G вже тут. Поки компанія Yahoo Finance Verizon (VZ) і AT & T (T) пропонують надзвичайно обмежені мережі. Ми все ще на відстані декількох місяців від смартфонів з позначкою 5G від таких популярних фірм, як Samsung. Проте, 2019 рік обіцяє стати роком 5G. На що здатні компанії, крім того, що просто продавати нам більш швидкий (і дорогий) смартфон і підвищувати швидкість завантаження. 5G буде використовуватися для створення більш надійних пристроїв для розумного будинку, дистанційних датчиків на батарейках, безперебійних додатків для телемедицини та більш надійних технологій для самостійного водіння автомобіля.

Складні смартфони. За останні три роки продажі смартфонів сповільнилися: маючи пристрої з потужними процесорами, широкими дисплеями і великим об’ємом пам’яті багато втрачають мотивацію їх оновити. В результаті компанії стають більш креативними в пошуках дизайн-фактора: новинкою 2019 року стане «складаний смартфон» або смартфон з гнучким дисплеєм. Телефон буде складатися вертикально: приблизно як розкладачки з «нульових».

Безпілотні автомобілі і програмні рішення для них – основний тренд: нові технології розвивають BMW, Chrysler, Ford, Honda, Hyundai, Kia, Nissan і Audi. Розробники BlackBerry приготувати не смартфони, а програмне рішення BlackBerry QNX, призначене для автомобілів майбутнього. У сучасних «безпілотників» або роботизованих авто використовуються методи SLAM і метод виявлення та відстеження рухомих об’єктів DATMO. Програмне забезпечення безпілотного автомобіля може включати машинний зір і нейромережі.

Розумні міста. Урбаністи зайняті ідеями створити зручне і безпечне середовище для жителів великих населених пунктів, а розробники пропонують все нові пристрої для цього. Наприклад, автори стартапу Wi-Fiber придумали розумний вуличний ліхтар, який може стежити за перехожими (є вбудована 4К-камера), попереджати їх про небезпеку і навіть роздавати інтернет. Основними темами стануть блокчейн (для управління ланцюгами постачання й фінансовими системами), розвиток повітряних таксі і альтернативних способів транспортування, а також розумні датчики газу, які повинні зменшити викиди і виявити небезпечні витоку.

Підписуйтесь на новини
Будьте першими, хто отримає останні новини та ексклюзивний контент на свою пошту.
Підписатись
Ви зможете скасувати підписку в будь-який час.
close-link