logo
A powerful architecture & Construction theme. Construct your website in the perfect Ratio.
Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil expetendis in mei. Mei an pericula

Адо Шаль: стіл як коштовність і спадок

Брюссельський майстер Адо Шаль (Ado Chale, р. 18 березня 1928) ось уже півстоліття робить декоративні предмети, які приковують погляди, як надпотужні магніти.

Він став одним із найбільш упізнаваних дизайнерів наших днів. Столи Адо Шаля з фірмовими гладкими стільницями, викладеними різнокольоровими нефритами, агатами, лазуриту, стоять в розкішних паризьких віталенях, флоридских віллах і фешенебельних лондонських резиденціях. Він викладає бірюзу, червону яшму, агат, золото, гематиту, чорний онікс на акрилової смолі і полірує поверхні діамантами.

Адольф Пельзнер народився в 1928 році в біднуватому брюссельському районі Моленбек-Сен-Жан. Його батько був червонодеревником, але молодий Адо захопився металом і вчився працювати в невеликих міських кузнях. Потім, подорожуючи по Німеччині в кінці 1950-х років, побачив різноманітність і красу каменів – мінералогія настільки захопила його, що він повністю поміняв стиль, техніку, спеціалізацію.

Все подальше життя він шукав, купував і сам збирав камені, блукаючи по пляжам Па-де Кале або по рівнинах Арізони. Для конструкцій своїх предметів він використовував бронзу, сталь, алюміній і навіть кістку. Одного разу Адо Шаль був заворожений великим фризом Густава Клімта в Пале Стокле (трохи щасливцям вдалося побувати в інтер’єрах відомого пам’ятника, створеного Йозефом Хоффманном в 1905-1911 роках). І йому захотілося робити декоративні речі, на які людям хотілося б дивитися і дивитися. Дружина дизайнера Югетт Шаль була професійним геммологи, вона не тільки допомагала чоловікові орієнтуватися в розмаїтті каменів, але володіючи ділову хватку, все життя вела його справи. У 1961 року його відкрила галерею Galerie Chale на рю Лівурн в Брюсселі.

У 1962 році Пельзнер взяв псевдонім Адо Шаль. Дружина стала продавати інкрустовані столи і декоративні предмети чоловіка, крім того почала пропонувати клієнтам роботи бельгійського скульптора Олів’є Стребелля, прикраси ювеліра Еміля Суплі, а також роботи німецьких майстрів Хедфріда Рінке, Генріха Вільдт. В галерею, яка з часом переїхала на фешенебельну авеню Луїз, часто навідувалися король Бадуен і його дружина Фабіола, і одного разу подружжя навіть купили стіл Адо Шаля в подарунок президенту Франції Жоржу Помпіду. Декоративні предмети Шаля були також у принцеси Діани і у прем’єр-міністра ФРН Гельмута Коля.

Інтер’єр по проекту Олів’є ДВЕК. Вітальня. Стіл, диз. Адо Шаль. Лава, диз. Дж. Накашіма. Дві великоформатні абстрактні роботи Г. Хильдебрандта підтримують фактуру бетону.

Інтер’єрники зацікавилися столами в середині 1960-х. У 1967 році архітектор Анрі Монтуа для інтер’єрів брюссельського готелю Hilton замовив Шалю 25 низьких столів, інкрустованих променистим марказитом.

Ще однією віхою в біографії майстра стало знайомство зі знаменитим паризьким галеристом Івом Гасту. З 2000 року Gallerie Yves Gastou представляє його роботи і возить по всіх ключових ярмаркам від Базеля до Нью-Йорка. Ціни на шедеври Шаля у Гасту починаються від 40 тис євро.

У 2011 році пішла з життя дружина Югетт Шаль. Сьогодні в його майстерні на рю Ленс всім керує дочка майстра Ілона Шаль, на першому поверсі виставковий зал, де одночасно стоять близько 15 творів метра. Сам Адо Шаль, який відзначає в 2018 році дев’яностолітню ювілей, вже рідко спускається до гостей, але продовжує вибирати каміння і малювати ескізи.

Підписуйтесь на новини
Будьте першими, хто отримає останні новини та ексклюзивний контент на свою пошту.
Підписатись
Ви зможете скасувати підписку в будь-який час.
close-link